czwartek, 6 listopada 2014

Introwertycy na stos!

Z natury jestem introwertykiem i strasznym wrażliwcem (co niestety wiąże się z tym, że mam oczy na mokrym miejscu:/). To sprawia, że mam wrażenie, iż nie urodziłam się w swojej epoce. Cóż...pewnie nie ja jedna, bo wg. Wikipedii takich osób jak ja jest w społeczeństwie 26% - 46%. 

Introwersja jest to cecha osobowościowa, która polega na tendencji kierowania swojej percepcji i działań do wewnątrz - na własne myśli i emocje. Przy tym jest zmniejszone zainteresowanie i aktywność skierowana na świat zewnętrzny.

Niestety introwertyzm często jest mylony z nieśmiałością i osobowością schizoidalną:/. Co nie jest do końca fajne:/ 

Generalnie introwertycy zwykle: 
 • zyskują energię kiedy są w samotności, a tracą wśród ludzi, co nie oznacza tego, że nie lubią ludzi. U mnie jest tak, że lubię się od czasu do czasu spotkać z ludźmi, ale w miejscu, w którym np. mogę z nimi porozmawiać. Poza tym zwykle wykonywałam bardzo społeczne zawody (wychowawca, asystent rodziny, koordynator wolontariatu itd.) i byłam koordynatorką wolontariatu lub jakichś inicjatyw, więc siłą rzeczy dużo przebywałam z ludźmi. Jednak potrzebowałam w ciągu dnia kilku chwil dla siebie - spaceru, czasu: na kawę, książkę czy chociażby kąpiel. A to dlatego, żeby odzyskać siły i naładować się pozytywnie na następny dzień. 
 • czerpią energię ze świata wewnętrznego (np. uczuć idei czy wrażeń), 
 • są dobrymi słuchaczami - oj tak. Nie raz zauważyłam, że ludzie się przy mnie otwierają, bo czują się słuchani. Często dowiaduję się wielu rzeczy, o których niekoniecznie chciałabym słyszeć...
 • myślą zanim coś zrobią lub powiedzą - przeważnie tak, chociaż nie zawsze;]. 
 • utrzymują większy kontakt wzrokowy podczas słuchania kogoś, niż podczas mówienia do niego - też prawda, chociaż dzięki swojej pracy zawodowej nauczyłam się patrzeć ludziom w oczy jak do nich mówię;]. Mimo wszystko ludzie często czują się ignorowanie jak nie patrzy się im w oczy, kiedy się do nich mówi. 
 • mają niewiele zainteresowań, ale w każde zainteresowania bardzo się zagłębiają - nie zawsze, chociaż coś w tym jest. Ja mam kilka rzeczy, które mnie interesują i zwykle się ich trzymam, bo nie lubię się rozmieniać na drobne.
 • tylko głębokie relacje międzyludzkie nazywają "przyjaźnią" - oj tak. Poza tym, że z natury jestem introwertykiem to mam już kilka nieprzyjemnych doświadczeń za sobą i wolę dmuchać na zimne niż później cierpieć. 
 • wolą rozmowy w cztery oczy niż w grupie - coś w tym jest. Chociaż ja z racji tego co robiłam w życiu polubiłam również rozmowy w grupie, o ile nie jest ona zbyt liczna. 
 • mówią wolno, z przerwami - oj chyba nie zawsze...czasem mam słowotok, który ciężko przerwać;] 
 • aby się skupić potrzebują ciszy, nie lubią gdy im się przerywa pracę lub jakiekolwiek inne zajęcie - oj tak. Jak się uczyłam, przygotowywałam do pracy, albo robię coś co wymaga skupienia to muszę mieć ciszę. W innym wypadku nie umiem się skupić. Jeżeli ktoś mi przerwie bywa i tak, że go ochrzaniam jeżeli robi to notorycznie, chociaż wie, że tego nie lubię;] 
 • korzystają z pamięci długotrwałej przez co często mają uczucie "pustki w głowie" i mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego słowa podczas rozmowy - da się zniwelować chociażby przez czytanie książek;]
 • lepiej niż ekstrawertycy radzą sobie z zadaniami wymagającymi skupienia uwagi,
 • na studiach osiągają lepsze wyniki niż ekstrawertycy - możliwe, chociaż ja miałam zawsze ambitne grupy i nie wypadało przyjść nieprzygotowanym, więc siłą presji i tak dostawałam dobre oceny;]
 • łatwiej uczą się czytając niż przez rozmowę z innymi - a to różnie z tym bywa, ale ten kto mnie chce czegoś nauczyć musi mówić w interesujący sposób, bo inaczej mnie nudzi i nie zapamiętuję wiele (ale chyba każdy tak ma). Poza tym nie raz na egzaminach uratowało mnie to, że coś gdzieś od kogoś usłyszałam. 
 • wolą dowcip ujawniający niestosowność i niedopasowanie,
 • pracują tak samo niezależnie od tego, czy są chwaleni, czy nie, - chociaż pochwały mimo wszystko bardzo mnie motywują,
 • nie lubią rozmów "o pogodzie" - oj tak, bardzo mnie to wkurza. Tak jakby nie można było porozmawiać o czymś sensownym, a nie o pierdołach, z których nic nie wynika. Przecież jest tyle ciekawych tematów, o których można porozmawiać! 
 • mogą mieć trudności w zapamiętywaniu twarzy i nazwisk - tak jak twarze jestem w stanie zapamiętać, to czasem mam problemy z zapamiętaniem imienia i nazwiska. Chociaż u mnie zapominanie twarzy, czy to jak ktoś się nazywa wynika z tego,
  że...znam dużo ludzi;]
Introwertycy są kojarzeni z samotnikami, którzy żyją w swoim świecie często oderwanym od rzeczywistości. Jednak to, że ktoś woli sięgnąć po książkę, zamiast często spotykać się z ludźmi nie oznacza tego, że jest gorszy czy jakiś upośledzony społecznie. Ja mimo tego, że jestem typem domownika też lubię się spotykać z ludźmi. Chociaż wolę, żeby było to znajome grono, z którym mam o czym pogadać, niż nie wiadomo ile osób, z którymi będę rozmawiać o pierdołach. Jednak mam wrażenie, że w wielu ludzi ma potrzebę zmieniania nas na siłę, bo przecież tempo życia i funkcjonowanie współczesnego społeczeństwa wymaga zupełnie innej postawy od tej, którą prezentują osoby podobne do mnie. Jednak mimo to uważam, że każdy typ osobowości jest potrzebny w społeczeństwie, bo odgrywa swoją rolę. 

 Na koniec chciałabym jeszcze zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak czysty introwertyzm, ekstrawertyzm czy cokolwiek innego. Zwykle ludzie mają przewagę określonych cech, które pozwalają ich zakwalifikować np. jako introwertyka, ale mają też kilka cech z ekstrawertyka;]. Chociaż podobno spotyka się ludzi ze skrajną introwersją, ekstrawertyzmem itd. ...

P.S. Większość informacji do postu zaczerpnęłam z Wikipedii: 

11 komentarzy:

 1. Ostatni akapit nieco mnie uspokoił, bo w trakcie czytania zaczęłam podejrzewać, że jestem jakimś szalonym eksperymentem bogów ;) Generalnie baaardzo dużo mówię i zdecydowanie mniej skora jestem do słuchania (brzydka cecha, ale naprawdę trudno się z nią walczy), bardzo lubię ludzi, bardzo dużo gestykuluję itd., ale na przykład nie jestem zbyt rozrywkowa, a już na pewno mniej niż większość moich znajomych, która z kolei nie mówi i nie macha tyle rękami co ja :) Więc to wszystko rzeczywiście chyba się miesza ze sobą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż - najważniejsze to mieć dystans do wszystkiego i szanować inność innych;]. Wtedy wszystko będzie ok.

   Usuń
 2. Jak bym o sobie czytała. Chyba dlatego tak dobrze mi w Internetach :) Czasami jestem ogromnie speszona, ale to nie znaczy, że nie lubię ludzi. Bo lubię. jestem bibliotekarką, ogarniam małą ilość ludzi na raz, nie lubię tłumów, bo jestem wtedy taka bezradna i "utopiona" w morzu ludzi. Czasami jak kogoś lubię, to mam wrażenie, że jakbym miała ogon, to bym nim merdała, a jak nie lubię - to niestety daję to po sobie poznać. Źle się czuję na przykład w centrum uwagi, ale lubię być chwalona. Lubię czytać dziecku, ale nie na głos komuś obcemu. Mój synek jest taki sam jak ja. Nie przepada za innymi dziećmi, chyba, ze dobrze je zna, nie lubi występować w teatrzyku, bo się wstydzi.
  Co do słowotoku to czasami mam, ale właśnie przy osobie, którą bardzo lubię. Niestety, czasem potrafię zrobić taki supełek i skrót myślowy, że wychodzę na upośledzoną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie lubię tłumów i głównie dlatego np. nie lubię chodzić np. na plenerowe koncerty.

   Usuń
  2. Właśnie. Wszyscy się dziwą, że skoro uwielbiam muzykę, nie jeżdżę na koncerty, ale mam problem nawet na takich kameralnych.

   Usuń
 3. Jako nastolatka zastanawiałam się, jakim jestem typem osobowościowym, ale kiedy dowiedziałam się, że nie ma ludzi, którzy są tylko introwertykami czy ekstrawertykami, poniechałam dalszych poszukiwań. Ale rzeczywiście mam sporo cech wyżej opisanych - jestem domatorką, która po dniu pełnym emocji lubi zaszyć się w samotności, np. przy książce ;-). Lubię ludzi, ale czasem mam ich dosyć:P. Co nie znaczy, że nie potrafię ich słuchać. Odkąd nauczyłam się słuchać, zauważyłam, że ludzie bardziej do mnie lgną... Tak jakby potrzebowali takiego zrozumienia. Ale co tam, najpiękniejsze jest to, że każdy z nas jest inny. Jaki świat jest bogaty dzięki temu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie i najważniejsze, żebyśmy umieli uszanować tą inność, chociaż niestety nie zawsze tak jest;/

   Usuń
 4. pamięć długotrwała hm to by się zgadzało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżbyś doświadczył tego na swojej skórze?;]

   Usuń
 5. Ja kiedyś byłam totalnym introwertykiem, teraz jestem pomieszaniem z poplątaniem :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

"Gra o tron" (10) [przygotuj się na wielkie wyjście] (2) 30dniwege (4) 52 książki (214) 52 książki 2016 (39) 52 książki 2017 (1) 52potrawy 2015 (7) AA (2) agroturystyka (1) akcja (1) akcja Nakrętka (1) akcje (2) akcje czytelnicze (1) akcje kulturowe (1) Allverne (1) Allverne Nature's Essences (1) Anew (3) Anew Revitalist (2) Anne Bronte (1) antykoncepcja (1) Aromatella (1) aromaterapia (17) asertywność (1) audiobooki (6) Aussie (3) autobiografia/biografia (2) Avon (37) B.app (4) babeczki (2) Baikal Herbals (1) bajki (1) bajki dla dzieci i dorosłych (1) Bakalland (1) Balneokosmetyki (1) balsam do rąk (1) balsam do włosów (2) Bandi (1) BarryM (3) Barwa (2) Barwy Harmonii (1) Basilur (1) baśnie (1) Batiste (1) batony (1) bądź offline (1) BeBeuty (1) BeGlossy (5) Belgia (18) belgijskie przysmaki (4) belgijskie słodycze (5) belgijskie smakołyki (3) Bell (4) beutybox (3) Bielenda (3) BingoSpa (11) biografie (1) Biosilk (4) Biovax (6) biżuteria (1) błyszczyki (2) Bomb Cosmetics (3) Boże Narodzenie (3) brow bar (1) Bruksela (15) buble (6) buble kosmetyczne (8) buble książkowe (2) buty (1) Buziak Style (1) C.R. Zafon (3) Calvin Klein (1) Carmex (2) Cettua (1) Charlotta Link (1) Charlotte Bronte (1) chcę mieć (2) Chiny (1) chleby (1) Chocolissimo (2) choinka (1) chwile ulotne (3) ciasta (5) ciekawe pomoce naukowe (1) ciekawostki (1) cienie (4) cienie do powiek (5) cienie w kamieniu (2) cienie w kremie (1) ciocią być (1) codzienno (1) codzienność (91) codzienność psychologia społeczna (1) Combos (1) coś dobrego (9) coś na długie wieczory (3) coś słodkiego (7) couching (2) Crispy Waffles (1) cukinia (1) cykl o wolontariacie (7) czarna komedia (3) czas wolny (56) czekolada (8) czekolada do picia (4) czerwiec (1) czytanie (15) czytelnicze podsumowania (19) czytnik e-booków (1) Debby (1) Decubal (1) Decunal basic (1) demakijaż (6) depilacja (3) Dermacos (1) deser (6) deser na ciepłe dni (1) dipy (1) dla dorosłych (1) dla dzieci (10) do książki;) (1) dobre bo polskie (2) dobrostan zwierząt (1) dodatki (1) dodatki do domu (2) dodatki do potraw (1) domowa piekarnia (1) domowe Spa (3) domowe sposoby na przeziębienie/chorobę (2) Dove (2) Dr Konopka's (4) Dr. Konopka's (1) dramat (2) dynia (3) dysgrafia (1) Dziady (1) dzieciństwo (2) dziecko (1) Dzień Ojca (3) e-book (9) E. A. Poe (1) E.L.F (3) eliksir do włosów (2) Elisabeth Arden (4) Elseve (1) emulsja po opalaniu (1) Enilome Hertly Beuty (1) Eric - Emmanuel Schmitt (7) erotyka (2) Etja (1) etyka (3) etyka a to co jemy (1) Eveline (25) Evree (2) Fa (2) fantastyka (12) Farmona (3) feminizm (1) Feniks (1) Festiwal Conrada (1) festiwale (3) filiżanki (1) film (2) film azjatycki (1) filmowe podsumowania (6) filmowy weekend (2) fiszki (2) Floslek (15) FM (4) FM Group (3) Garnier (7) garść linków (10) Gliss Kur (3) Golden Rose (1) gotowanie (2) Green Pharmacy (12) Gregory Funaro (1) grupa literacka (1) gry planszowe (1) Grycan (2) Halloween (1) handel ludźmi (2) haul (4) Head&Shoulders (1) Hean (5) herbaty (1) higiena osobista (2) Himalaya Herbals (1) Holika Holika (1) home decor (2) homoseksualizm (2) hormony (1) horror (2) impreza (3) Inglot (1) inicjatywy kulturalne i społeczne (4) inspiracja (5) inspiracje (9) inspiracje dla nauczycieli (1) inspiracje dla rodziców (1) inspiracje na prezenty (1) inspirujący ludzie (2) Isana (1) ITS SKIN (2) Iwostin (4) ja w kuchni;] (3) jak radzić sobie ze stresem (5) jak sobie radzić ze stresem (2) jak zacząć nowe życie? (1) James Dashner (1) Jarosław Wasik (2) jedz jabłka (2) jedzenie (2) jesienna pielęgnacja (4) jesień (5) Joanna (1) kakao (2) kalendarium (1) Kallos (2) Kamil Janicki (1) kartka z kalendarza (52) kartka z kalendarza. (1) kawa (1) Kącik czytelniczy (1) kącik kulinarny (21) kącik samouka (1) Kindle (1) kino (1) klasyka (5) klasyka którą warto znać (3) kobieta w kulturze (2) koktajle (1) Kolastyna (2) kolorówka (6) kominek (2) koncerty (1) konkurs (1) konkursy (4) kontrowersyjne (1) konturowanie twarzy (1) korektor do brwi (1) korektory rozświetlające (1) kosmetyki (17) kosmetyki dla mężczyzn (3) kosmetyki dla wegan i wegetarian (1) kosmetyki do golenia (2) kosmetyki do kąpieli (2) kosmetyki do makijażu (14) kosmetyki do twarzy (5) kosmetyki do ust (2) kosmetyki do włosów (1) kosmetyki kolorowe (14) kosmetyki koreańskie (6) kosmetyki organiczne (1) kosmetyki po goleniu (1) kosmetyki rosyjskie (2) kosmetyki używane na wyjeździe (4) kosmetyki wegańskie (2) Kraków (1) krążki chlebowe (1) krem d rąk (1) krem do ciała (1) krem do opalania (1) krem do rąk (3) krem do twarzy (6) krem na dzień (2) krem o twarzy (1) krem pod oczy (2) kremy bb (1) Kringle Candle (6) Kroniki wampirów (1) kryminalistyka (1) kryminał (16) kryminały (2) kryminologia (2) książka dla smakoszy (1) książka na lato (2) książka na wakacje (1) książki (34) książki dla dzieci (16) książki dla młodzieży (8) książki edukacyjne (1) książki historyczne (4) książki kreatywne (1) książki kucharskie (2) książki motywacyjne (1) książki na jesień (1) książki na zimę (1) książki o których nie zapomnisz (1) książki polskich autorów godne polecenia (1) kuchenne inspiracje (2) kuchnia (1) kuchnia dla studentów (1) kuchnia dla studentów. (1) kuchnia dla zabieganych (2) kuchnia polska (1) kuchnia włoska (1) kultura (10) kultura polska (13) kupuj lokalnie (1) kuracja do włosów (1) L'biotica (2) L'Oreal (2) lakiery do paznokci (5) lampki (1) lato (1) Libster Blog Awards (1) Lioele (1) Lipton (1) Lirene (3) lista życzeń (2) literatura (12) literatura amerykańska (6) literatura erotyczna (4) literatura faktu (8) literatura francuska (3) literatura grozy (2) literatura historyczna (7) literatura hiszpańska (3) literatura izraelska (1) literatura japońska (1) literatura klasyczna (2) literatura kobieca (5) literatura koreańska (3) literatura młodzieżowa (17) literatura niemiecka (1) literatura obyczajowa (1) literatura piękna (10) literatura polska (38) literatura portugalska (1) literatura skandynawska (8) literatura światowa (18) literatura wojenna (3) literatura współczesna (73) literatura współczesna. (2) literatura współeczesna. (2) literatura XIX w. (17) Livioon (3) Loesje (1) Lotus (1) Lovley (1) Luxury Paris (9) łatwe przepisy (22) Łazienki Królewskie (1) Łuk Tryumfalny (1) Make - Up Trendy (1) make-up (3) Makeup Revolution (2) makijaż (8) maluszek (1) manga (1) Marek Grechuta (2) maseczki do twarzy (10) maska do włosów (8) masła do ciała (6) materiały do nauki języka niemieckiego (2) materiały do nauki matematyki (1) materiały do zajęć z dziećmi (1) MaxFactor (3) Maybelline (3) metoda nauki języka obcego (1) męskim okiem (3) mgiełka do ciała (2) mgiełki do ciała (1) Michał Bajor (6) miejsca relaksacyjne (1) miesiąc w zdjęciach (10) mieszanki bakaliowe (1) Międzynarodowy Festiwal Kryminału (1) migawki z życia (3) Miodowy Kłos (1) mleczko do ciała (2) mleko roślinne (1) młodzieżowa (1) moda (1) Models Own (1) moim zdaniem (1) moja dziupla (1) moje ulubione książki (42) motywacyjnie (1) Mount Blanc (1) możesz pomóc (1) Muza (1) muzyka (12) muzyka która mnie relaksuje (8) muzyka niszowa (4) na faktach (2) na obiad (3) na śniadanie (3) Nabla (1) nadzieja (1) nagrody (1) Natura Syberica (1) nauka języka angielskiego (2) nauka języka niemieckiego (2) nauka języka obcego (3) niania (5) nie polecam (1) nie samą książką człowiek żyje (1) niecodzienność (21) Nike (1) Nivea (10) No36 (1) NoniCare (1) nostalgicznie (1) notki o słodyczach (1) notki pomocowe (2) nowoczesne formy książek (2) nowości (6) nowości kosmetyczne (1) nowości na które czekam (1) nowy etap (3) o filmach (1) o Islamie (2) o jedzeniu (1) o Kościele (1) obejrzane spektakle (1) ocalić od zapomnienia (1) ochrona przeciwsłoneczna (1) oczyszczanie twarzy (4) odżywki do paznokci (5) odżywki do włosów (6) Oeparol (1) ogłoszenia parafialne (10) okołodziecięce (5) olej arganowy (1) olej kokosowy (2) olej migdałowy (1) olej pielęgnacyjny (1) olejek do ciała (2) olejek do twarzy (3) olejek do włosów (9) olejek łopianowy (6) olejek macadamia (1) olejki do twarzy (2) olejki zapachowe (4) olejowanie włosów (1) Olga Rudnicka (4) One Lovely Blog Award (1) opieka nad dzieckiem (1) oponki (1) Organic Shop (2) Organic Therapy (2) Organique (1) Oriflame (5) Oriflame. (1) Oscar Wilde (1) ozdoby świąteczne (1) Pachnąca Szafa (2) paczka:) (1) Paese (1) paletki cieni (1) paletki ze Sleeka (3) palety cieni (1) Palmers (1) Palmolive (2) Pantene (3) Pantene Pro - V (1) Pantne (1) pasja (14) pasja. (1) pasty do kanapek (1) paznokcie (3) pedagogika (3) peeling do ciała (4) peeling do skóry głowy (1) peeling do twarzy (5) perełki muzyczne i taneczne (2) Perfecta (1) Pharmaceris (3) pianka do golenia (1) pieczenie (2) pielęgnacja (5) pielęgnacja ciała (36) pielęgnacja dłoni (9) pielęgnacja paznokci (1) pielęgnacja pędzli (1) pielęgnacja rąk (6) pielęgnacja skóry wokół oczu (1) pielęgnacja specjalna (34) pielęgnacja stóp (1) pielęgnacja szyi i dekoltu (1) pielęgnacja twarzy (82) pielęgnacja ust (3) pielęgnacja włosów (42) pielęgnacja zimowa (5) piosenka artystyczna (1) Plaisirs Nature (Yves Rocher) (1) Planet Spa (2) plany (2) plany czytelnicze (1) plastry do twarzy (2) plastry na niedoskonałości (1) plastry na nos (2) Playboy (1) płyn micelarny (2) pochód książek męczących (1) początek (1) początki:) (3) podaj dalej (1) podkład (4) podkład do twarzy (1) podkłady (2) podróże małe i duże (8) podsumowania (7) podsumowania czytelnicze (1) podsumowania miesiąca (8) podsumowanie miesiąca (18) podsumowanie roku (1) Poetycka Dolina (1) poezja (3) poezja śpiewana (2) pokonaj stres (3) polecane książki na jesień i zimę (1) Polska (2) połącz kropki (1) pomadki do ust (2) pomaganie (4) popularnonaukowe (1) poradniki (4) poranna pielęgnacja (2) powieść wiktoriańska (1) powieść współczesna (2) praca (3) Pretty (2) prezent na Dzień Matki (1) prezenty (1) prezenty dla mamy (1) prezenty dla siostry (1) prezenty dla taty (2) projekt denko (4) projekt ślub (3) promocje (1) proste przepisy (13) prosto z natury (1) przegląd miesiąca w zdjęciach (5) przekąski (4) przekąski do pracy lub szkoły (1) przekąski na podróż (1) przemysłowa hodowla zwierząt (2) przemyśl to! (2) przemyślenia (6) przepis na wieczór (1) przepisy (30) Przepisy Babci Agafii (1) przepisy inspirowane "Grą o tron" (1) przepisy inspirowane książkami (1) przygotowania do ślubu (1) przyjemność (2) przysmaki (1) przystawki (1) psychologia (8) publikacje naukowe (1) R. P. Evans (3) Radical (1) recenzja filmu (1) recenzja kosmetyków (5) recenzja książek (5) recenzje filmów (3) recenzje filmów. Jonny Deep (1) recenzje gadżetów (1) recenzje gościnne (1) recenzje kosmetykow (1) recenzje kosmetyków (145) recenzje kosmetyków. (1) recenzje książek (279) recenzje książki (3) recenzje mangi/komiksów (3) recenzje olejków zapachowych (1) recenzje płyt (4) recenzje seriali (2) recenzje świeczek/wosków zapachowych (13) refleksyjnie (1) Regenerum (1) Regent House (2) relaks (7) relax (3) reportaże (3) Resibo (4) Revlon (2) Rimmel (2) Rival de Loop (2) rodzina (1) romans (3) romans historyczny (4) rosyjskie kosmetyki (2) rozdanie (1) rozwój zawodowy (2) ruch (1) Rzeszów (1) s-f (1) sala weselna (1) sałatka (2) samorozwój (2) Sandomierz (1) Sarah - Kate Lynch (1) Scottish Fine Soaps Company (1) Scrummy (1) sentymentalnie (8) seriale (1) serum do paznokci (1) serum do rzęs (2) serum do twarzy (3) serum do włosów (1) seryjni mordercy (2) Sesa (2) ShinyBox (2) silent disco (1) Skin Love (1) Skin79 (6) Sleek (6) słodycze (7) słodycze świata (2) słodycze wegańskie (1) słone przekąski (1) smaki (1) smaki dzieciństwa (3) snuff moves (1) Soap & Glory (3) Soap&Glory (2) sosy (1) spacerniak kulturowy (6) specjalna pielęgnacja (2) sport (1) sposób na... (3) spotkania blogerek (1) spotkania promujące książki (1) spotkanie blogerek (1) stalking (2) Stalowa Wola (4) Stalowi Czytacze (2) stalowowolskie spotkanie blogerów (1) Stara Mydlarnia (4) Stephen King (4) stosik (45) stosik biblioteczny (4) styl życia (11) Sylveco (3) szaliki (1) szampon do pędzli (1) szampony (4) Szlachetna Paczka (5) szminki (2) szukanie pracy (1) szybie przekąski (1) szybkie przepisy (18) ślub (1) ślub konkordatowy (1) Świat Książki (1) światełka (1) świeczki/woski zapachowe (23) Święta (6) święta. (1) tagi (9) tania kuchnia (1) targi książki (1) tarta (1) tbr (3) teatr (3) Teekane (1) tematy społeczne (1) terapia sztuką (2) terroryzm (1) Tess Gerritsen (3) The Balm (2) thriller/sensacja/kryminał (33) Tisane (2) tłusty czwartek (2) Tołpa (2) toniki do twarzy (1) tradycja (4) tradycja polska (4) trening antystresowy (1) trudne sprawy (1) trudności z pisaniem i nauką pisania (1) tusze do rzęs (1) tydzień w zdjęciach (24) Uczta Lodu i Ognia (1) ulga po opalaniu (1) Ultra Doux (2) ulubieńcy kosmetyczni (9) ulubieńcy miesiąca (8) ulubieńcy niekosmetyczni (6) ulubiona muzyka (2) ulubione (4) ulubione kosmetyki (4) ulubione książki (36) ulubione przekąski (1) ulubione przepisy (3) ulubione słodycze (1) ulubione zapachy (4) Unique (1) Urban Decay (1) Uriage (1) urlop (1) uśmiech (1) uzależnienia. psychologia (1) Vichy (1) Victoria's Secret (2) wakacje (1) walka z wągrami (1) wampiry (5) Warszawa (3) warsztaty (1) warsztaty kreatywnego pisania (1) weekend z książką (8) weganizm (4) wege (14) wegetarianizm (12) wieczorna pielęgnacja (2) Wielkanoc (1) wierzenia (2) wieś (2) wizyta u ginekologa (2) wolontariat (24) wspieraj lokalną gospodarkę (1) wspomnienia (1) współpraca (2) wychowanie dziecka (3) wydarzenia (8) wydawnictwa (1) wyjazd (2) wyniki konkursu (2) wyniki rozdania (1) wyróżnienia (1) wyzwania (2) wzmacnianie włosów (1) wzruszające (1) Yanke Candle (1) Yankee Candle (17) Yasumi (1) Yves Rocher (4) z baśnią w tle (1) zabawy dla dzieci (1) zakupy (3) zakupy kosmetyczne (4) zakupy ubraniowe (1) zamknięte klatki (1) zapachy (18) zapachy dla domu (2) zapachy dla kobiet (12) zapachy dla mężczyzn (2) zapachy na jesień (1) zapachy na lato (5) zapachy na wiosnę (3) zapachy od Avon (5) zapachy od Calvin Klein (1) zapachy uniwersalne (1) zapiski okularnicy (1) zapowiedzi recenzji (1) zapuszczanie włosów (1) zarządzanie stresem (2) zdjęcia (3) zdobycze kosmetyczne (1) zdrowe słodycze (1) zdrowie (5) zdrowie kobiety (7) zestawy kosmetyków (1) Ziaja (6) zimowa pielęgnacja (4) zmiany (2) Zoeva (1) zrozumieć kobietę (3) zrób sobie stop klatkę (2) zupy (2) zupy-krem (2) zwyczaje polskie (2) żel do twarzy (3) żel pod prysznic (2) żele do mycia twarzy (3) żele do mycia/produkty do kąpieli (3) żelki (1) życie (4) życie na emigracji (2) życzenia (8)